NASZA HISTORIA
STATUT KLUBU
Piotr Pazdyka – prezes
Tomasz Soldat – wiceprezes
Bartosz Gondek – wiceprezes
Zbigniew Magdoń – skarbnik
Antoni Klimko – sekretarz
Grażyna Dzwonkowska-Grabowska – członek zarządu
Przemysław Sawicki – członek zarządu
Numer konta klubu:
37 1240 3510 1111 0000 4307 7263
Statutowe cele Automobilklubu Morskiego, realizowane poprzez działalność społeczną, to w szczególności oddziaływanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, uprawiania sportów i turystyki oraz krzewienia kultury motoryzacyjnej w ruchu drogowym.
Dla jak najlepszej realizacji powyższych celów, nasza organizacja dzieli się na następujące sekcje:
- Sekcja Pojazdów Zabytkowych;
- Sekcja Historii i Rekonstrukcji;
- Sekcja Sportowa;
- Komisja Seniorów.
NASZA HISTORIA
HISTORIA KLUBU
Automobilklub Morski to stowarzyszenie o tradycjach sięgających dwudziestolecia międzywojennego. Za datę jego powstania przyjmujemy 31 maja 1936 r., gdy do życia powołany został Gdyński Automobilklub. Była to wówczas organizacja elitarna, skupiająca inteligencję i arystokrację.
Bogata działalność została po kilku latach przerwana przez II Wojnę Światową, reaktywacja nastąpiła 13 czerwca 1946 r. pod szyldem Oddziału Morskiego Automobilklubu Polski. Nasze stowarzyszenie stało się masowe i demokratyczne. Obecnej nazwy używamy od 1957 r.
Przez niemal trzy ćwierćwiecza zorganizowaliśmy dziesiątki imprez najwyższej rangi – eliminacje Mistrzostw Polski w rajdach samochodów terenowych, rajdach nawigacyjnych, rajdach pojazdów zabytkowych.
Na przestrzeni lat członkowie Automobilklubu Morskiego zdobyli w różnych dziedzinach ponad 120 tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski. W barwach Klubu startowało wielu znanych zawodników, między innymi Włodzimierz Groblewski, Mario Graziani, Andrzej Jaroszewicz, Andrzej Lubiak, Andrzej Szulc, Piotr Zalewski, Lesław Orski czy Tadeusz Myszkier, a w początkach swojej kariery także Krzysztof Hołowczyc.