Walne Zebranie Członków Automobilklubu Morskiego – 04.03.2023

Na podstawie § 25 w zw. § 28 pkt. 4 Statutu Automobilklubu Morskiego,  Zarząd Automobilklubu Morskiego postanawia zwołać Walne Zebranie Członków na dzień 04 marca 2023 r. na godz. 10:45 w pierwszym terminie i o 11:15 w drugim terminie Walnego Zebrania Członków Klubu.
Zebranie odbędzie się w sali audytoryjnej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, przy ul. Zawiszy Czarnego 1B, 81-374 Gdynia.
Proponowany porządek obrad:
1.Otwarcie zebrania.
2.Wybór Przewodniczącego Walnego Zebrania.
3.Zatwierdzenie porządku obrad.
4.Zatwierdzenie regulaminu Zebrania i regulaminów Komisji.
5.Wybór Komisji:
a) Wyborczej
b) Mandatowej.
c) Uchwał i Wniosków.
6.Sprawozdania z działalności Zarządu w latach 2019-2023.
7.Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej W latach 2019-2023.
8.Sprawozdanie Komisji Mandatowej.
9.Dyskusja.
10.Uchwalenie regulaminu wyborów do władz Automobilklubu Morskiego i delegatów na
Okręgowy Zjazd Delegatów PZM w Gdańsku.
11.Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi Automobilklubu Morskiego.
12.Sprawozdanie Komisji Wyborczej i zgłaszanie dodatkowych kandydatów do władz Klubu i na delegatów na Okręgowy Zjazd delegatów PZM w Gdańsku.
13.Wybór Komisji Skrutacyjnej.
14.Wybory Do władz Klubu i Delegatów na Zjazd Okręgowy PZM.
15.Dalszy ciąg dyskusji.
16.Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków i przyjęcie uchwały.
17.Przerwa.
18. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej.
19. Zamknięcie Obrad.
Do udziału w Walnym Zebraniu Członków zapraszamy wszystkich aktywnych członków posiadających opłacone składki członkowskie.

Klubowe Spotkanie Wigilijne 2022 – 15.12.2022 – godzina 19.00

W imieniu Prezesa oraz Zarządu i Komisji Rewizyjnej Automobilklubu Morskiego zapraszamy wszystkich naszych członków wraz z rodzinami na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w dniu 15.12.2022 o godzinie 19.00 w sali wykładowej naszego klubu.

W czasie spotkania zaprezentujemy podsumowanie mijającego roku w działalności Automobilklubu. Będzie to też okazja do spotkań i rozmów. Skorzystacie także ze słodkiego poczęstunku.

Jeśli czujecie w sobie kulinarne powołanie i chcecie pochwalić się innym klubowiczom swoimi wypiekami przynieście je w tym dniu do klubu. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w organizacji tego wydarzenia.

A tak prezentuje się nasz klub wieczorowo-zimową porą…

POM PRL – Zlot Pojazdów Zabytkowych – relacja – 12.06.2022

Ważne miejsce na mapie imprez pojazdów zabytkowych zajmuje Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim.
W minioną niedzielę 12.06.2022 odbył się tam Zlot Pojazdów Zabytkowych. Gościem specjalnym wydarzenia był aktor, Pan Marek Siudym.
Imprezę zorganizował POM PRL, na czele którego stoi Marcin Gulka. I to on wraz ze swoim muzeum będzie naszym gościem już w sierpniu!!
Pamiętajcie: pierwszy wtorek sierpnia, godzina 19.00 – Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL.

86. urodziny Automobilklubu Morskiego – Dni Morza 2022

Tak tak… to już za tydzień! Przed nami 86. urodziny Automobilklubu Morskiego! Jak zawsze huczne i jak zawsze wpisane w Święto Morza. W tym roku, oprócz dwóch wydarzeń, które znajdują się poniżej, czyli Roztańczonego Święta Morza w klimacie lat 60. i 70., oraz wielkiego otwarcia, tylko na jedna noc Autocentrali Braci Skwiercz, na urodzinowym stole nie zabraknie także tradycyjnego, niedzielnego przejazdu po mieście, na który zapraszamy wszystkich klubowiczów, a także innych miłośników klasyków!
Start, niedziela 19 czerwca, godzina 13, z parkingu pod Gdynia Arena. Jak zdradził nam nasz kultowy twórca trasy, czyli Artur Szukała, będzie ona wiodła nie tylko miastem. Artur pomyślał także o tym, aby trochę „pogonić” nasze zabytki poza obszarem zabudowanym. Meta – oczywiście w klubie. Gdzie na pierwszych klubowiczów czekać będzie parking i drobne co nieco. Nie – klubowicze będą zaś mieli okazję wstąpić w szeregi AKM!

Kultowa Autocentrala wraca na jedną noc

Kultowa Autocentrala wraca na jedną noc
Tylko raz. Po raz pierwszy od 83 lat. Na jedną noc. Wraz z Braćmi Skwiercz – Michałem i Tomaszem, Otwieramy w Gdyni najbardziej prestiżowy, przedwojenny salon samochodowy polskiego okna na świat. Jedyny taki obiekt, który w niewiele zmienionej formie, zachował się do dziś.
Otwarta w 1937 roku Auto Centrala Braci Skwiercz, mieszcząca się na rogu ulic Starowiejskiej i III Maja, była przed wojną najbardziej prestiżowym salonem samochodowym Gdyni. Sprzedawano i serwisowano tutaj przede wszystkim Mercedesy i luksusowe Buicki, pochodzące z polskiej montowni. Stałym gościem salonu była Loda Halama, a Jan Kiepura wyjechał z niego pięknym kabrioletem Buick.
– Dotąd wydawało się, że w Trójmieście nie przetrwała w tak kompletnej formie, żadna stacja serwisowa. To pewnego rodzaju zrządzenie losu, że ocalała właśnie kultowa Autocentrala, którą założyli i niegdyś prowadzili bracia Jan i Stefan, a obecnie zarządzają nią bracia Michał i Tomasz Skwiercz – mówi Bartosz Gondek z Automobilklubu Morskiego, współpomysłodawca wydarzenia.
23 czerwca o godzinie 18 na podwórku Autocentrali zaparkuje luksusowy kabriolet Mercedesa z 1938 roku, udostępniony na te okazję przez Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Będzie to kolejna premiera, ponieważ samochód został dopiero co obudowany przez Witolda Ciążkowskiego. Przed salonem będzie można zobaczyć rekonstruktorów GRH Retrospekcja, ubranych stosownie do epoki. Będzie tez krótki wykład historyczny w formie rozmowy, który poprowadzą Bartosz Gondek i Michał Skwiercz. Nastrojowe oświetlenie zapewni firma AKART, a partnerem wydarzenia jest firma BMG Goworowski z Gdyni, która jest spadkobiercą tradycji przedwojennej Autocentrali Braci Skwiercz. Cała zaś akcja odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Święta Morza, których gospodarzem jest Miasto Gdynia
Kiedy: Czwartek 23 06 2022 godzina 18
Gdzie: Autocentrala Braci Skwiercz na rogu Starowiejskej i III Maja w Gdyni.
Wsparcie medialne między innymi: www.polnocna.tvwww.moto3m.pl

Roztańczone Święto Morza w klimacie lat 60. i 70.

Roztańczone Święto Morza w klimacie lat 60. i 70.

Już 18 czerwca na gdyńskim Święcie Morza o godz. 12:00 powrócimy do lat 60. i 70. Przed muzeum zaparkują luksusowe samochody, które w tym okresie poruszały się po francuskiej riwierze, które pojawią się tam za sprawą Automobilklubu Morskiego, w jego 86 urodziny. W międzyczasie zobaczyć będzie można dioramę rekonstrukcyjną lat 60. przygotowaną przez GRH Retrospekcja, a 18 czerwca w sobotę o godz. 19:00 szykuje się wydarzenie specjalne – pokaz tańca organizowany przez szkołę El’dance w Gdyni. Samochody klubowiczów Automobilklubu Morskiego postoją aż do następnego dnia do późnej nocy. Bawimy się do białego rana!

Kiedy: 18 czerwca od 12:00 do 19 czerwca do 23:45
Gdzie: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Klasyczna blokada McDonalda w Elblągu vol. 3 – 31 lipca 2022 o 12:00

Stęskniliście się? My też! Mamy dla Was dobrą wiadomość. Oficjalnie wracamy z Klasycznym Blokowaniem Restauracji McDonalds w Elblągu i Pruszczu Gdańskim! Znamy już terminy. Zaczynamy Elblągiem 31 lipca!… Do Pruszcza Gdańskiego zabierzemy Was we wrześniu.
To już ósmy sezon cyklu klasycznych spotkań motoryzacyjnych, współtworzonych przez Północną.tv [www.polnocna.tv](http://www.polnocna.tv/), Automobilklub Morski w Gdyni, we współpracy z Automobilklubem Grudziądzkim, Elbląskimi Klasykami. I oczywiście dzięki współpracy z pracownikami restauracji Mc Donalds w Elblągu, Grudziądzu i Pruszczu Gdańskim.
Tak jak na poprzednich edycjach, kiedy naszymi klasykami całkowicie blokowaliśmy restauracje, nie zabraknie motocykli, amerykańskich krążowników szos czy rasowych terenówek, kabrioletów czy innych wszelakich wehikułów. Znów będą Cheeseburgery, Pogaduszki, Focenie Samochodów i do tego PRZEDE WSZYSTKIM: Żadnych Slow Food… Żadnego fitness. Jak kiedyś. Po prostu klasyki i hamburgery. Będzie też można palić prawdziwy tytoń! Nie do wiary… Jak na starych filmach, w których faceci potrafili zachowac się jak mężczyźni a dziewczyny nosiły sukienki. Samo Zło!
PS Dla tak zwanych FRESHTIMERÓW od 1991 do 1997 roku obowiązuje ścisła selekcja w dyskusji wydarzenia „Czym do nas zawitacie?”
#Północna.tv
#Elbląskie Klasyki
#Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
#GRHRetrospekcja
#McDonald

Przerwa urlopowa – biuro klubu nieczynne – 27.06.2022 – 08.07.2022

Informujemy, że w dniach 27.06.2022 – 08.07.2022 biuro klubu będzie nieczynne z powodu przerwy urlopowej.

Wszystkie sprawy wymagające osobistej wizyty w klubie prosimy załatwiać poza wyznaczonym terminem urlopu.

Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Podsumowanie wiosennych Klasyków na torze

Podsumowanie wiosennych Klasyków na torze

W niedzielę 15 maja odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie w dobrze już znanym formacie „Klasyków na torze”. Miejscem imprezy pozostał niezmiennie Autodrom Pomorze w Pszczółkach. To już szósty rok organizacji tego cyklu przez Automobilklub Morski. Frekwencja była wyraźnie większa niż podczas kilku poprzednich edycji aczkolwiek należy odnotować, iż wynikało to również z większego udziału aut współczesnych, które dopuszczono do jazdy aczkolwiek poza klasyfikacją samochodów klasycznych. Dopisała także pogoda oraz również liczniejsza obecność kibiców, a także mniej lub bardziej przypadkowych gości, których uwagę przyciągnął widok pojazdów klasycznych wykonujących całkiem dynamiczne manewry.

fot. Kasia Wojdak

#4 Trening Rusocin – nowe trasy i galeria zdjęć z edycji trzeciej

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę 22.05.2022 kolejna #4 edycja Treningu na Rusocinie.

Wprowadzamy mała nowość. Proponujemy wam dwie trasy i pod którą będzie więcej do niedzieli do godziny 8 rano na tej trasie odbędzie się trening. Podoba się? Co wy na to?

Galeria zdjęć z poprzedniej – trzeciej edycji dzięki uprzejmości MMK Fotografia:

https://www.facebook.com/MMK-Fotografia-2079778812118988/