Opony i kiszki samochodowe – prezentaca książki w AKM

Opony i kiszki samochodowe – prezentaca książki w AKM

Zapraszam na najbliższe spotkanie w klubie 6 czerwca od godz 18:00
Odwiedzi nas Pani Małgorzata Sokołowska autorka ksiązki „Opony i Kiszki Samochodowe – czyli motoryzacja przedwojennej Gdyni”. Zapraszamy na prezentacje książki która ukazała się na rynku 22 maja. Książka powstała przy pomocy naszych klubowiczów i klubu którzy podzielili się wiedzą i matriałami.

Na fotografiach przedwojennej Gdyni ulice są niemal puste – nie powinno być więc żadnego problemu z poruszaniem się po drogach. Nic bardziej mylnego, bo po pierwsze – najpierw nie było ulic. A jak je już pobudowano, to choć ówczesna Gdynia miała w apogeum niewiele więcej ponad 600 samochodów oraz kilka tysięcy rowerów, ciągle pod te auta ktoś wpadał, albo auta wpadały na pieszych i rowerzystów. Lub rowerzyści na słupy – pisze Małgorzata Sokołowska, autorka książki pt.” Opony i kiszki samochodowe czyli motoryzacja przedwojennej Gdyni”. – Stacji benzynowych naliczyłam aż 18. Salonów samochodowych i motocyklowych było kilkanaście, a oferowały: Forda, Polskiego Fiata, Chevroleta, Buicka, Opla, Mercedesa, Vauxalla, Wanderera, Grahama, Renaulta, motocykle: Sokół, Podkowa, Zundapp, Adrie, NSU… Osobne grupy zawodowe tworzyli autodorożkarze i szoferzy.
A ponieważ i komunikacja miejska w przedwojennej Gdyni to temat bardzo ważny. Tak zaplanowana pozycja jako broszurka, spuchła do 246 stron – dodaje autorka – i zaprasza na prezentację książki.

Posted by | View Post | View Group

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij