SZYMON SZYSZKO WYGRYWA INTERNATIONAL FINAL ROK CUP 2015

SZYMON SZYSZKO WYGRYWA INTERNATIONAL FINAL ROK CUP 2015

Nieprawdopodobne tempo, całkowita deklasyfikacja reszty stawki i zasłużone zwycięstwo… Tak w kilku słowach można opisać to czego dokonał w miniony weekend na torze South Garda Karting w Lonato Szymon Szyszko. Młody zawodnik Automobilklubu Morskiego , startujący w zmaganiach International Final ROK CUP 2015 wygrał czasówkę i wszystkie możliwe wyścigi kategorii ROK, nie pozostawiając rywalom złudzeń, że jest najszybszym ROKKERSEM 2015.

Bracia Szymon i Maciek Szyszko od kilku tygodni prowadzili intensywne treningi na torze South Garda Karting. Wykorzystując starty w 25 Finale Autunno, Bridgestone Supercup, czy South Garda Trophy kierowcy przygotowywali się do najważniejszych tegorocznych zmagań serii ROK CUP- Finału Światowego- największych zawodów kartingowych na Świecie . Już wtedy Szymon udowodnił, że będzie poważnym rywalem w walce o jak najlepszy wynik , stając za każdym razem na podium . Jednak to czego dokonał w miniony weekend przeszło wszelkie oczekiwania.

Zawody w których udział wzięło 360 kierowców z 39 krajów rozpoczęły czwartkowe kwalifikacje. Szymon podsumowuje je czasem 54.055s. i plasuje się na POLE POSITION wśród 56 zawodników . Podczas kolejnych wyścigów, zarówno HEAT’ÓW (biegów eliminacyjnych), jak i sobotniego półfinału czy finału zawodnik z okrążenia na okrążenie udowadnia rywalom, że nie mają z nim żadnych szans. Kierowca wygrywa wszystkie możliwe starty (5), notując na mecie finału przewagę sięgającą nawet 8s.!!!!! Podczas uroczystej ceremonii zakończenia zawodów, stojąc na najwyższym stopniu kategorii ROK, puchar odbiera z rąk Kartingowego Mistrza Świata 2015- Karola Basza.

Bardzo dobrymi wynikami, po długiej trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją żeber może pochwalić się również Maciek startujący w JUNIOR ROKU. Po kwalifikacjach pierwszej grupy jest 6, co w ogólnej klasyfikacji kategorii daje mu 10 lokatę na 72 sklasyfikowanych zawodników .
Szereg HEAT’ÓW, podczas których pojedynkuje się z najlepszymi kierowcami kończy na 5, 1 i 3 miejscu, co w podsumowaniu eliminacji daje mu 5 lokatę. W sobotnim półfinale kontynuuje swoje bardzo dobre tempo i dojeżdża na 8 miejscu . Finał należał do bardzo emocjonujących. Maciek po starcie spada o kilka pozycji , następnie odrabia straty i po zaciętej walce kończy zawody na 8 miejscu .

Sukces braci Szyszko był świetnym podsumowaniem ciężkiej, całorocznej pracy i godzin spędzonych na treningach. Jak zawsze chłopcy szczególne podziękowania kierują do osób które przyczyniły się do ich sukcesów : zespołu Speedkart za wspaniałą obsługę przez cały sezon , Karola Basza za cenne rady , Kamila Wódki za mentalne przygotowanie , Paolo Zani’ego za serwis silników, Błażeja Ziętka za pomoc w uzyskaniu świetnej formy fizycznej, rodziców i dziadków za wsparcie oraz wszystkich którzy im kibicowali w ten i pozostałe weekendy.

Posted by | View Post | View Group

Dodaj komentarz

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij