Sezon kartingowy rozpoczęty

Sezon Kartingowy 2022 rozpoczęty

Zawodnik Sekcji Kartingowej AK Morski Yicheng QU, kategoria Junior startuje w dwóch kategoriach Pucharu Polski . Pierwsza z nich to Rotax Max Challenge , dowolne homologowane podwozie, silnik Rotax. Pierwsza Runda odbyła się na torze w Poznaniu- Pętla Kartingowa 2 i 3 kwietnia 2022. Zawodnik w Wyścigu Kwalifikacyjnym uzyskał 9 czas. W czterech wyścigach zawodnik uzyskał następujące rezultaty: 4, 11, 9 i 9 miejsca . W stawce brało udział 18 zawodników. Takie wyniki pozwoliły uzyskać 7 miejsce w klasyfikacji Generalnej , ze zdobyczą 36pkt. Strata punktowa do miejsc piątego  jest nie wielka. Jest to bardzo dobry wynik z uwagi na to, że jest to debiut zawodnika na tzw. dużej Ramie. W poprzednich sezonach Yicheng QU startował w klasie Mini Max na tzw małej ramie. Brawo, Gratulacje!

W ostatni weekend Yicheng QU, startował w Pucharze Rok Cup Poland na Torze Kartingowym w Toruniu, kategoria Junior, podwozie Kosmic, Silnik Vortex. Wyścig kwalifikacyjny zaowocował 3 miejscem, co umożliwiało start z drugiej linii. W wyścigach trochę zabrakło sportowego szczęścia. O ile pierwszy wyścig skończył się bardzo dobrym piątym miejscem o tyle drugi nie został ukończony z powodu awaria sprzętu. W kolejnych wyścigach spowodowało to przesunięcie zawodnika na miejsca startowe w drugie 10tce. Dzięki coraz to lepszym wjeżdżaniu się zawodnika w sprzęt i jego bardzo dobremu zestrojeniu przez JR Racing Yicheng, zawodnik zakończył starty na miejscu 8 w wyścigu trzecim i 6 miejscu w wyścigu 4.

Klasyfikacja Generalna po pierwszej rundzie plasuje zawodnika na 10 miejscu. W stawce brało udział 16 zawodników. Jest to bardzo dobry wynik, szczególnie z uwagi na to, że tor w Toruniu jest najtrudniejszym technicznie torem w Polsce i w Europie Centralno-Wschodniej.

Drugim zawodnikiem reprezentującym Sekcję Kartingową Automobilklubu Morskiego jest Dawid Szymański. Dawid startuje w Pucharze Rok Cup Poland,  z teamem wyścigowym DSR Shifter gokartem z podwoziem Lenzokart. Zawodnik ten uzyskał  1 pkt w wyścigu nr 4 i zajmuje 23 miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzymamy kciuki za lepsze rezultaty.

Opracowanie i zdjęcia: Przewodniczący Sekcji Kartingowej AKM – Gracjan Borowiak.

Posted by | View Post | View Group