Powtarzamy motocyklowy rajd sprzed 100 lat!

Dokładnie 100 lat temu w Jagatowie wystartował pierwszy z cyklu największych wyścigów motocyklowych na przedwojennej Ziemi Gdańskiej!

Wraz z włodarzami samorządów na których terenie odbywały się niegdyś te niezwykle dramatyczne zmagania i miłośnikami zabytkowych motocykli , postanowiliśmy je przypomnieć!

W sobotę, 12.06.2021 roku, w samo południe, startujemy spod Zespołu Szkół w Rusocinie, aby przez Wojanowo, Jagatowo, Trąbki Wielkie, Kłodawę, Rusocin, dojechać do Cieplewa Tam planujemy krótki wykład o historii imprezy. Będzie na co popatrzeć, ponieważ dawną trasą pojadą naprawdę zabytkowe motocykle. Wśród nich takie, które mają już prawie 100 lat!
Imprezę wsparli: Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak, Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Wójt Gminy Trąbki Wielkie, Błażej Konkol, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel. Wezmą w niej zaś udział nasi przyjaciele – motocykliści z Old Bike Club, Retro Monkeys, a także, oczywiście, Automobiklubu Morskiego i PZMot Zarząd Okręgowy w Gdańsku. To oczywiście nie wszyscy… Więcej – systematycznie na wydarzeniu na Facebooku – widzimy się niedługo!!!

Więcej o rajdzie do poczytania na stronie partnera rajdu: http://strefahistorii.pl/article/6436-gdanskie-wyzyny-i-przedwojenne-wyscigi-motocyklowe

Posted by | View Post | View Group