Noc Muzeów – Małe Muzeum Techniki

Automobilklub Morski, Klub Obywatelski, działającą od 1936 roku, będący instytucją pożytku publicznego, której jednym z celów jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i propagowanie związanych z nim dobrych praktyk, po raz pierwszy organizuje w tym roku wystawę w ramach „Nocy Muzeów”.


W swojej siedzibie, znajdującej się w zabytkowej willi w stylu zakopiańskim w założeniu wpisującej się w gdyński modernizm, zaprezentujemy wystawę zabytkowych pojazdów i przedmiotów związanych z zabytkową motoryzacją oraz historią i osiągnięciami zawodników Automobilklubu. Nasza wystawa będzie #retro wspomnieniem ponad już 80-letniej historii klubu i ludzi z nim związanych. Widzowie zobaczą pamiątki po rajdach i wystawach motoryzacyjnych. Zobaczą osiągnięcia sekcji sportowej, pojazdów zabytkowych, kartingu i caravaningu oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego, które mocno wpisały się w historię nie tylko Gdyni ale także naszego regionu i całego kraju. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 28 w Gdyni Kamiennej Górze podczas trwania „Nocy Muzeów” w dniu 18-19.05.2019 w godzinach 19.00 do 01.00

W tym roku Automobilklub Morski jest także gospodarzem MOTO Nocy Muzeów w Kuźnia Wodna w Oliwie – Muzeum Gdańska . Zapraszamy na klasyki wspólną imprezę. Dla odwiedzających możliwość zwiedzenia muzeum w Kuźni Wodnej oraz smaczna przekąska na wieczornym Klasycznym Pikniku. Bohaterem pokazu samochodów będzie wyjątkowy Peugeot Dangel – auto stworzone do pokonywania Rajdu Paryż Dakar.

Pamiętajcie widzimy się 18 maja od 20:00 do 1:00 w nocy !

Posted by | View Post | View Group