4 Rajd Kwidzyński

Rajd Kwidzyński po raz kolejny zagości na terenach powiatu kwidzyńskiego i jego bliskich okolicach. Inauguracyjna runda cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza odbędzie się już 13 i 14 kwietnia na terenie miasta Kwidzyn oraz Gmin: Sadlinki oraz Gniew. RSMPo organizowane jest niezmiennie w formie RO i SuperKJS.

Będzie to czwarta edycja imprezy motoryzacyjnej, która w szybkim tempie wyrobiła sobie dobre imię zarówno wśród zawodników, jak i wśród kibiców. Dzięki przychylności i wsparciu Urzędu Miasta w Kwidzynie, Gminy Sadlinki oraz Nadleśnictwa Starogard i Gminy Gniew, zawodnicy zmierzą się z asfaltowymi Odcinkami Specjalnymi. Wśród nich widowiskowy, oblegany przez kibiców Odcinek Miejski. W odróżnieniu od lat poprzednich, tym razem będzie to ostatnia próba sportowa, dodatkowo punktowana, która będzie ważyła losy zwycięzców.

Poza próbą miejską, organizatorzy przygotowali jeszcze dwa wymagające odcinki specjalne przejeżdżane trzykrotnie. Jeden z nich, to bardzo lubiany przez zawodników odcinek leśny OS WIDLICE. Wąska, asfaltowa trasa po krętych drogach w leśnej scenerii. „Kwintesencja rajdów” – tak o nim mówią zawodnicy.
Drugi odcinek, to zupełnie nowy OS SADLINKI. Również asfaltowa, wąska droga prowadząca przez teren zabudowany miejscowości Nebrowo Małe i Glina na terenie gminy Sadlinki.

Odcinek „Power Stage Kwidzyn” rozpocznie się o godzinie 15:00. Towarzyszyć mu będą przejazdy pokazowe oraz co-drive wylicytowany podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tuż po zakończeniu ostatniego przejazdu, zawodnicy skierują się na Plac Jana Pawła II, gdzie na rampie odbiorą nagrody i opowiedzą jakie przygody spotkały ich podczas, niewątpliwie trudnego dnia.

Harmonogram imprezy:
Sobota 13.04.
Sprawy organizacyjne, badanie kontrolne i zapoznanie z trasą.

Niedziela 14.04.
8:00 Start zawodników z Parku Serwisowego przy Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym
8:30 – 11:30 Próby sportowe na terenie Gminy Gniew (komasacja – Opalenie)
11:30 – 12:30 Serwis aut rajdowych w Parku Serwisowym
12:30 – 15:00 Próby sportowe na terenie Gminy Sadlinki (komasacja – Sadlinki)
15:00 – 16:00 Odcinek Miejski Kwidzyn
16:10 Ceremonia mety na Placu Jana Pawła II

Szczegóły www.rajdkwidzynski.pl oraz facebook.com/RajdKwidzynski

Posted by | View Post | View Group